Witaminki, witaminki - zdrowe soki

 

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.

 

Dzieci z grupy trzylatków -  "WESOŁE SKRZATY" -  doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok.Tym razem było to zrobienie przez dzieci soku jabłkowo- marchewkowego Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.        

przedszkole 767.jpeg   przedszkole 768.jpeg   przedszkole 769.jpeg                                                 przedszkole 770.jpeg   przedszkole 771.jpeg przedszkole 772.jpeg przedszkole 777.jpeg przedszkole 778.jpeg    przedszkole 781.jpeg