Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze o puchar Burmistrza Praszki
organizowane są corocznie poprzez wytypowaną jednostkę OSP z gminy Praszka
przy pomocy Gminnego Oddziału ZOSP RP
W zawodach uczestniczą drużyny jednostek OSP z gminy Praszka.
Zawody przeprowadzane są dla młodzieży i dorosłych w dwóch konkurencjach
(sztafeta oraz rozwinięcie bojowe), dodatkowej ocenie podlega musztra.
Mistrzowie zawodów gminnych awansują do eliminacji powiatowych,
które organizowane są co 2 lata, naprzemiennie z dalszymi zawodami wojewódzkimi.
W roku 2026 organizatorem zawodów będzie jednostka OSP w Brzezinach





