W ostatnim czasie drużyna OSP Brzeziny zaczęła odnosić sukcesy w zawodach sportowo – pożarniczych. Ożywienie nastąpiło w 2006 roku, kiedy to powierzono nam organizację zawodów na szczeblu gminnym. Do straży wstąpiło kilku młodych druhów. Nasza drużyna zajęła wtedy III miejsce.

Ale apetyty druhów były znacznie większe więc przygotowania do zawodów w 2007 roku były jeszcze intensywniejsze. I przyniosły efekty, gdyż drużyna zwyciężyła w zawodach gminnych 24 czerwca 2007 (ex aequo z drużyną z Kowali).

zawody1.jpeg
Zwycięska drużyna: stoją od lewej Jacek Nowak, Stanisław Wróblewski (nasz przedstawiciel w komisji sędziowskiej), Wiesław Werner, Łukasz Maryniak, Michał Nowak, Tomasz Żyta, Paweł Sikora, Sebastian Placek, Kamil Wilhelm. U dołu Mateusz Wicher, Henryk Żyta (prezes).

Zwycięstwo w zawodach gminnych kwalifikowało nas, po raz pierwszy, do zawodów powiatowych. Podczas nich (6 października 2007 na boisku w Rudnikach) drużyna zajęła VI miejsce.

zawody2.jpeg
Drużyna podczas zawodów powiatowych w trakcie przygotowań do (opóźniającego się) startu w konkurencji bojowej.

W 2008 roku podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Przedmościu drużyna OSP Brzeziny (ponownie ex aequo z OSP Kowale) zajęła I miejsce.

W roku 2009 drużyna zajęła dopiero III miejsce. Za to w 2010, podczas zawodów w Strojcu, drużyna OSP Brzeziny zwyciężyła uzyskując najlepsze czasy zarówno w sztafecie jak i w konkurencji bojowej.

12 czerwca 2011 podczas zawodów na stadionie w Praszce drużyna z Brzezin zwyciężyła po raz kolejny kwalifikując się tym samym do zawodów powiatowych.  Również po raz pierwszy w 2011 roku wystartowała też nasza drużyna kobieca, plasując się na IV miejscu.

DSC02811.jpeg DSC02833.jpeg DSC02865.jpeg DSC02886.jpeg

Na zawodach powiatowych, 24 września 2011 w Zębowicach, nasza drużyna osiągnęła duży sukces zajmując III miejsce

zawody strazackie 128.jpeg