kronika.jpegHistoria OSP Brzeziny odnotowywana jest w prowadzonej od lat kronice.

Założył ją i pierwszych zapisów dokonał w niej kierownik miejscowej szkoły podstawowej Ryszard Zagrodnik. Było to w 1979 roku w związku z oddaniem do użytku Domu Ludowo – Strażackiego. Oprócz spisanych dotychczasowych dziejów jednostki znalazły się tam wpisy okolicznościowe zaproszonych gości, życzenia, kwoty ofiarowane z tej okazji jednostce itp.
Przez następne lata, aż do końca lat 80. kronikę prowadził Andrzej Kuder, naczelnik OSP Brzeziny, starając się każdego roku odnotować najważniejsze wydarzenia w działalności OSP.

Od 2004 roku kronikę prowadzi druh Henryk Żyta. W miarę możliwości został uzupełniony opis działalności OSP Brzeziny w latach 80. i 90. Do wcześniejszych zapisów zostały dodane stare zdjęcia, które udało się zdobyć wśród starszych mieszkańców.

Jako że prawie każda inicjatywa na wsi to wspólne dzieło OSP, KGW, sołtysów i Rad Sołeckich Brzezin i Prosny, kronikarz koncentrując się na sprawach jednostki nie pomija też innych ważnych wydarzeń w życiu lokalnej społeczności co czyni jej lekturę jeszcze ciekawszą dla obecnych i przyszłych jej czytelników. Na zdjęciach poniżej przykładowe stronice z kroniki.

 

kronika1.jpeg

kronika2.jpeg

kronika3.jpeg

Zdjęcie starej remizy (1969r)

Jubileusz 50. lecia i przekazanie sztandaru (1985r)

Festyn z okazji otwarcia boiska wiejskiego w Brzezinach (2004r)