Decyzją Zarządu Gminnego OSP w Praszce z dn. 27 sierpnia 2007 roku OSP Brzeziny otrzymała w użytkowanie samochód Mercedes 408. Samochód ten został ofiarowany gminie Praszka przez miasto partnerskie Mutterstadt w Niemczech.

samochod1.jpeg
samochod2.jpeg

Oczywiście przystosowanie samochodu wiązało się z koniecznością jego gruntownego przerobienia gdyż był on samochodem dowodzenia wyposażonym w stanowisko narad, pulpit dowodzenia a dach najeżony był antenami. Prawie miesiąc społecznej pracy kilku druhów pozwoliło przystosować go do nowych zastosowań a wysłużony „Żuk” mógł trafić na złom.

To jednak nie był koniec problemów, bo trzeba było albo zdemontować głośniki i zmienić przednie lampy sygnałowe na dachu, albo podwyższyć o kilka centymetrów bramę wjazdową. Wybraliśmy to drugie, bardziej pracochłonne rozwiązanie gdyż udało się równocześnie pozyskać (z OSP Praszka) nowe bramy garażowe, których wysokość i tak trzeba było dostosować.

Przed przerobieniem

Po przerobieniu

samochod3.jpeg samochod4.jpeg 
samochod5.jpeg samochod6.jpeg

Usunięcie niektórych napisów wymagało ich zamalowania. Niektóre można było odkleić. Nazwę miasta darczyńcy i herb postanowiliśmy zachować.

samochod7.jpeg samochod9.jpeg

Pomieszczenie narad zostało przerobione i wyposażone w regały na węże i pozostały osprzęt oraz prowadnice z wózkiem dla łatwego wyjmowania motopompy.

samochod10.jpeg samochod12.jpeg

W przedniej części samochodu stanowisko dowodzenia zostało przerobione na miejsca siedzące dla drużyny z wieszakami na mundury i magazynkiem na hełmy, buty i pozostały sprzęt.