W dniu 11 września 2011 r. w Praszce odbyły się dożynki wojewódzkie. Dożynki rozpoczęły się tradycyjnym korowodem, który przeszedł z centrum miasta na stadion miejski. W korowodzie uczestniczyły delegacje z koronami żniwnymi z całego województwa oraz z sołectw gminy Praszka. Po przybyciu na stadion odbyła się polowa Msza Św. Dziękczynna koncelebrowana przez biskupów częstochowskiego Stanisława Nowaka oraz opolskiego Andrzeja Czai.

Po Mszy Św. rozpoczęła się część gala dożynkowa. W cześci artystycznej dożynek wystapiły zespoły Modrzewiacy, Prosna oraz orkiestra dęta OSP Przedmość.

W między czasie obradowała komisja konkursowa, która oceniała korony żniwne. Zwyciązcami zostały: w kategorii koron ziarnkowych wygrała korona z - Karłubca (gm. Gogolin), w kategorii koron kłosowych: korona ex aequo z Łazisk (gm. Jemielnica) i Olszowej (gm. Ujazd), w kategorii koron plastycznych I miejsce zajęły Szybowice (gm. Prudnik). Z gminy Praszka korona z Prosny otrzymała wyrónienie w kategorii koron kłosowych.

Po rozstrzygnięciu konkursu dalej trwała część artystyczna dożynek. W jej trkcie występowali zespoły: WAWELE, Alter Ego, Ryglewski Band. Wieczorem wystąpiła gwiazda wieczoru Gosia Andrzejewicz. Po występie gwiazdy dalej trwała zabawa przy muzyce zespołu FLASH.

Zobacz również:
Dożynki wojewódzkie zdjęć z dożynek