W dniach 25, 26 czerwca w naszym mieście bawiliśmy się podczas III Praszkowskiej Biesiady Świętojańskiej. Tuż przed godziną 15tą barwnym korowodem wyruszyliśmy spod Muzeum w Praszce na miejsce imprezy: Plac Zabaw nad Wyderką. Tutaj pod ogromnym namiotem wystąpili młodzi wokaliści z praszkowskich szkół, parodyści: Bolesław Gromnicki, Andrzej Rybarczyk oraz aktorzy Teatru Otwartego z Krakowa. Po godzinie 20tej dziewczęta z praszkowskiego Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II puściły wianki na wodę w oprawie wokalnej Zespołu Pieśni Ludowej „Prosna”. Ogromną sympatię Praszkowian zdobył zespół Flash, który bawił nas do „białego rana”. Niedzielny program Biesiady rozpoczęliśmy o godzinie 17tej pod hasłem „Rock nad Wyderką”. Na scenie wystąpiły zespoły: Żółte Papiery, Moyrah, Parande. Do godziny 1szej tańczyliśmy w dyskotece prowadzonej przez dj Łukasza.

W dniu 25 czerwca 2011 roku jury oceniało prace w gminnym Konkursie Plastycznym "Wianek Świętojański". Jury w składzie: Zofia Krykwińska (przewodnicząca jury), Gabriela Knaga, Irena Szczepańska, Jadwiga Czeszek, Barbara Adamska wytypowało następujących laureatów:

W kategorii: Przedszkola
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Kowalach
II miejsce: Publiczne Przedszkole nr 2 w Praszce
III miejsce: Publiczne Przedszkole nr 1 w Praszce

W kategorii: Szkoły
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Praszce
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Strojcu (wyk. Magdalena Sychla)

W kategorii: Organizacje, instytucje, firmy
I miejsce ax eaqo: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kowale, Zespół Pieśni Ludowej "Prosna" (wyk. Anna Gędziorowska)
II miejsce: Towarzystwo Przyjaciół Praszki
III miejsce: Koło Plastyczne przy Klubie Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce

W kategorii: Prace indywidualne
I miejsce: Sebastian Kawalec - Strojec
II miejsce: Zofia Żłobińska - Praszka
III miejsce: Paulina Ośródka - Strojec
 

Organizatorem III Praszkowskiej Biesiady Świętojańskiej był Burmistrz Praszki i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce. Współorganizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Praszki, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Praszce, GOSKOM, Ochotnicza Straż Pożarna w Praszce. Patronat medialny nad imprezą objęły: „Kulisy Powiatu” i Radio Ziemi Wieluńskiej.

DSC00249.jpeg DSC00283.jpeg DSC00368.jpeg DSC00389.jpeg
DSC00408.jpeg DSC00457.jpeg DSC00479.jpeg DSC00520.jpeg