UE-60.jpeg
LEADER-70.jpeg
LGD Gorna Prosna-70.jpeg
PROW-70.jpeg
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Górna Prosna szybkim krokiem przeskoczyła do 2023 roku.  Rok 2023 to rok pisania nowej strategii oraz przeprowadzenia ostatnich naborów.

W związku z powyższym w pierwszym półroczu tego roku planujemy ogłoszenie następujących naborów wniosków:

  • rozwój drobnej przedsiębiorczości w zakresie podejmowania działalności gospodarczej,
  • rozwój wielofunkcyjnej i nowoczesnej infrastruktury turystycznej, sportowo – rekreacyjnej i kulturalnej oraz miejsc spotkań,
  • promocja obszaru i ochrona dziedzictwa lokalnego – liczba narzędzi/materiałów promocyjnych.

Dzięki tym środkom będzie można pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej na naszym obszarze, w szczególności przez osoby bezrobotne do 25 roku życia oraz bezrobotne powyżej 50 roku życia.

Mamy nadzieję, że i tym razem nasi mieszkańcy oraz organizacje nas nie zawiodą i tłumnie przybędą złożyć swoje wnioski. Tradycyjnie również, w trakcie trwania naborów, biuro LGD będzie pełniło dyżury, po to, aby każdy zainteresowany pozyskaniem środków mógł skorzystać z naszego wsparcia, skonsultować wniosek przed jego złożeniem oraz zapoznać się z tematyką możliwości włączenia się do realizowanych projektów. Będzie można omówić dokumenty oraz zasady interpretacji kryteriów oceny.

Jak co roku planujemy również realizację projektów dodatkowych. Ale ich tematykę poznacie troszkę później, jak będziemy mieć pewność, ze ich realizacja będzie możliwa. Będzie się działo!!!! Zapraszamy do współpracy i zgłaszania swoich propozycji projektów.

Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową www.gornaprosna.pl, do biura LGD oraz na naszą stronę na Facebooku.