W czwartek 16 września restauracja Kmicic w Praszce przyjmowała wyjątkowo zacnych gości - pary, które w 2020 roku obchodziły jubileusz Złotych Godów, czyli 50-lecia wspólnego życia.

Uroczystość rozpoczęła Grażyna Szukała, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego.

- Jest mi szczególnie miło uczestniczyć w Państwa święcie - rozpoczęła. - Dając śluby tej młodszej generacji życzę zawsze długiej i szczęśliwej drogi przez życie. Ale dopiero teraz - patrząc na Was - zdaję sobie sprawę, jak długa jest droga pięćdziesięciu lat.

Pani kierownik podkreśliła, że doczekanie tak zacnego jubileuszu zasługuje na uznanie.

- Tym bardziej, iż zdajemy sobie sprawę z tego, że droga jaką musieliście przebyć idąc przez życie nie zawsze była usłana kwiatami. Przeżyliście Państwo naprawdę różne momenty - przyjemne i trudne. Jednak macie powód do dumy - ten piękny jubileusz. Jestem pełna podziwu dla Państwa. Niech Wasze życie będzie przykładem dla innych.

Wiele ciepłych słów pod adresem jubilatów skierowali również Teresa Barańska, wicewojewoda opolska oraz Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki, którzy później dekorowali pary przyznanymi przez prezydenta „Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz wręczali legitymacje i kwiaty.

- Gratuluję Państwu tego pięknego jubileuszu - powiedział burmistrz Tkaczyński. - Życzę Wam kolejnych wielu lat życia w zdrowiu, szczęściu, spokoju i w rodzinnej atmosferze. Obyście jak najdłużej czuli się potrzebni.

Nie mogło obyć się bez odśpiewania „Sto lat” oraz wypicia tradycyjnej lampki szampana. Był też poczęstunek, popłynęły wspomnienia. Nie zapomniano również o wspólnym pamiątkowym zdjęciu.

W 2020 roku Złote Gody obchodzili: Henryka i Zbigniew Bartkowscy, Teresa i Tadeusz Krupowie, Teresa i Stanisław Gniadkowie, Barbara i Lech Klimasowie, Zdzisława i Adam Mateusiakowie, Maria i Zdzisław Molscy, Krystyna i Marian Musiatowiczowie, Amelia i Henryk Nowiccy, Teresa i Stanisław Pacholakowie, Krystyna i Józef Pilakowie, Grażyna i Romuald Pszenicowie, Lucyna i Marian Ratajczykowie, Marianna i Wacław Siejowie, Jolanta i Ryszard Ujmowie, Teresa i Czesław Widerowie, Teresa i Zbigniew Wojtuniowie, Maria i Andrzej Bilscy,    Bogumiła i Jerzy Bartelowie, Janina i Bronisław Matejowie, Krystyna i Paweł Włochowie, Halina i Henryk Białkowscy, Urszula i Gerard Buchlowie, Teresa i Henryk Pietrzykowscy, Janina i Jan Pilakowie, Jadwiga i Adam Bieniasiewiczowie, Leokadia i Tadeusz Kuliberdowie, Grażyna i Krzysztof Zarębscy, Krystyna i Jan Kokotowie, Halina i Piotr Kudrowie, Teresa i Andrzej Wichrowie, Danuta i Jan Krysiakowie, Krystyna i Władysław Topołowie, Teresa i Ignacy Zajączkowscy, Teresa i Antoni Żółtaszkowie, Władysława i Stanisław Szpilerowie oraz Lidia i Stanisław Wichrowie.

A.S.

 

Fot. UM Praszka