,,ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA”

Ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu jest obchodzony bardzo uroczyście. Każda z wychowawczyń zorganizowała to święto dla swoich podopiecznych w inny wyjątkowy sposób, dzieci były zachwycone i bawiły się doskonale; co można zaobserwować na poniższych zdjęciach.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Pluszowy miś – historia niezwykłej maskotki

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

 

,,MOTYLKI''

 

 

,,POZIOMKI"

 

 

,,WESOŁE PTASZKI"

 

 

,,WESOŁE SKRZATY"

 

 

,,JEŻE"

 

 

,,WESOŁE NUTKI"