Pięć zadań zgłosili mieszkańcy gminy Praszka do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Dwa zadania dotyczą Praszki i po jednym Kowali, Strojca oraz Wierzbia. Wszystkie zgłoszone zadania łączy to, że dotyczą one rozwoju przestrzeni wypoczynkowych oraz służących rekreacji. W gronie rywalizujących po raz drugi pojawi się sołectwo Wierzbie, po raz trzeci o pieniądze z budżetu gminy powalczą Kowale, którym w ubiegłym roku udało się wygrać budżet związany z organizacją imprez ale z powodu koronawirusa nie został on dotąd wykonany (dożynki gminne 2020). Tradycyjnie do walki o głosy mieszkańców stanie Strojec. Praszka, jako miasto zgłosiła dwa zadania: jedno, znane już z poprzednich edycji oraz drugie – zupełnie nowe.

Szczegóły dotyczące zgłoszonych projektów, kalendarz budżetu obywatelskiego jak i zasady głosowania znaleźć można na stronie bo.praszka.pl.  Są tam również informacje dotyczące głosowań z poprzednich trzech edycji. Warto jednak przypomnieć, że po raz pierwszy głosowanie odbędzie się wyłącznie w formie elektronicznej (21 października – 8 listopada br.). Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy zameldowani na terenie gminy Praszka, mający w dniu głosowania  co najmniej 16 lat.

Lista zadań zgłoszonych do realizacji w 2021 roku:

L.p. Nazwa projektu Lokalizacja Skan projektu
1. Budowa altany w Sołeckim Centrum Rekreacji i Sportu w Strojcu Strojec PDFProjekt 1/2021 (1,55MB)
2. Zagospodarowanie placu nad Wyderką Praszka PDFProjekt 2/2021 (2,06MB)
3. Zielony zakątek Praszki Praszka PDFProjekt 3/2021 (3,84MB)
4. Strefa rekreacyjna z siłownią zewnętrzną w Wierzbiu Wierzbie PDFProjekt 4/2021 (2,10MB)
5. Park sportu i rekreacji "Kolonia" w Kowalach Kowale PDFProjekt 5/2021 (4,87MB)

Zachęcamy do zapoznania się ze złożonymi wnioskami oraz oddanie głosu na najciekawszy projekt. Aby wyniki głosowania były ważne, musi w nim wziąć udział co najmniej 700 mieszkańców.