,,Dzień kobiet"

Dzień Kobiet - jak się obchodzi w Polsce i na świecie oraz jaka jest historia święta?
Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Rok później natomiast, w 1910, Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Dzień ten przypadał na 8 marca i tak już zostało do dzisiaj. 

 

,,DZIEŃ KOBIET " W GRUPIE ,,POZIOMKI"

9 marca w naszej grupie obchodzono Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie itp. Następnie chłopcy odśpiewali dziewczynkom „sto lat”, złożyli życzenia, wręczyli balony oraz drobne upominki. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku. Nie obyło się bez wspólnych zabaw z balonami.

 

 

 

 

,,DZIEŃ KOBIET " W GRUPIE ,,PTASZKI"

9 marca w grupie ,,Ptaszki" odbył się ,,Dzień Kobiet". Z tej okazji chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali sto lat i wręczyli prezenty

 

 

 

 

,,DZIEŃ KOBIET " W GRUPIE ,,MOTYLKI"

8 marca

DZIEŃ KOBIET w gr. „MOTYLKI”

 

                8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Dzięki wspaniałym rodzicom z grupy „ Motylki”, dla dziewczynek i pań z tej grupy, ten dzień też był również wyjątkowy. Przygotowali oni wspaniałe upominki i słodkości dla wszystkich motylkowych dziewczynek i pań. Nie zapomnieli oczywiście o pani dyrektor.  Wszyscy chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom, a na zakończenie cała grupa zjadła pyszne-tęczowe galaretki, przygotowane przez mamę naszego Adasia. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

            Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech...

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

 

 

 

 

,,DZIEŃ KOBIET " W GRUPIE ,,WESOŁE SKRZATY"

,,Pokaz wiosennej mody”

 

Śledząc trendy w modzie postanowiliśmy w tym roku uczcić ,,Dzień kobiet” wiosennym Pokazem Mody Przedszkolaka. W tym wspaniałym wydarzeniu wzięły udział ,,Modele” i ,,Modelki” z grupy ,,Wesołe Skrzaty”. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i Rodziców. Kreacje przygotowano według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata mody. Wszystkie były wyjątkowe a przede wszystkim kolorowe i oryginalne. Wszyscy bawili się wspaniale. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników mody oraz osoby, które chciałyby ,,Odmienić swoją szafę” na pokaz mody w roku 2021. Do zobaczenia.