W środę 29 stycznie panie z praszkowskiej grupy 50+ świętowały w Kinie Polonez 5-lecie działalności. Gościem uroczystości był Jacek Pac, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce. Przekazał on na ręce Teresy Kalinowskiej, szefowej grupy, list gratulacyjny oraz okazały kwiat.

- Na kolejne lata życzę paniom odważnych planów i wspólnych przygód - powiedział dyrektor Pac.

Grupa, która na początku była kilkuosobowa, dziś liczy 43 panie. Weteranką w tym składzie jest 79-letnia Anna Grygiel.

- Kiedy przed pięcioma lata pani Teresa przyszła z propozycją założenia takiej grupy, to była tak pełna energii i miała tyle pomysłów, że ani pan burmistrz, ani ja nie mogliśmy odmówić - zauważył Jacek Pac.

Teresa Kalinowska jest animatorką osób starszych.

- W ciągu tych kilku lat między paniami nawiązało się wiele przyjaźni i to jest wartość najwyższa - zauważyła przewodnicząca.

Przedstawiła ona też kilka liczb - 70 spotkań z ciekawymi ludźmi, 30 wycieczek rowerowych po okolicy, 20 krajowych wycieczek autokarowych.

- Kilkanaście pań ukończyło kurs komputerowy oraz samoobrony - przypomniała Teresa Kalinowska. - Uczestniczymy we wszystkich imprezach organizowanych w muzeum, bibliotece i domu kultury.

Jak na jubileusz przystało strzelił szampan, było „Sto lat”. Grupowa poetka Kazimiera Hąbek specjalnie na tę okoliczność napisała wiersz satyryczny „Klubowe abecadło”, przy czytaniu którego śmiechu było co niemiara. Hymn grupy 50+ na gitarze zagrała i wspólnie z innymi paniami odśpiewała Elżbieta Krzemińska. Można było również obejrzeć kronikę ze zdjęciami z imprez, w których praszkowskie seniorki uczestniczyły.

- Jak na pięć lat, to zrobiłyśmy sporo - podsumowała Teresa Kalinowska.

O stronę kulinarną jubileuszowego spotkania zadbała Magdalena Politańska.

A.S.