W czwartek 16 stycznia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce odbyło się VI Gminne Kolędowanie. Liczną widownię przywitał Jacek Pac, dyrektor domu kultury, a następnie przekazał prowadzenie imprezy Oldze Tokarskiej, utalentowanej młodej aktorce praszkowskiego teatru amatorskiego.

W półtoragodzinnym koncercie publiczność usłyszała kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów, duetów oraz zespołów. Był też popis instrumentalny - na skrzypcach dwukrotnie zagrały Julia i Maria Poniatowskie.

Oprócz nich wystąpiły zespoły: Wesołe Biedronki z Publicznego Przedszkola w Ganie, Słoneczka z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kowalach, Dwójeczki oraz Iskierki z SP nr 2 w Praszce, Trójeczka z SP nr 3 w Praszce, Czwóreczki z SP nr 4 w Praszce oraz solistki i soliści: Pola Strzelecka, Antoni Krzemiński (oboje Niepubliczne Przedszkole Sióstr Felicjanek w Praszce), Michalina Pukowska, Julia Kowalczyk (obie M-GOKiS), Maja Szczecińska (SP nr 4 w Praszce), Paulina Trawińska (SP Kowale).

W finale wieczoru trzy kolędy i pastorałki zaśpiewała Patrycja Błach z Liceum Ogólnokształcącego w Praszce, laureatka licznych konkursów, także szczebla ogólnopolskiego, uczestniczka kilku telewizyjnych programów muzycznych.

Wszyscy uczestnicy Gminnego Kolędowania otrzymali z rąk Jacka Paca dyplomy.

A.S.