Akademia Piłkarska Młody MKS Kluczbork triumfowała w 11. turnieju piłki nożnej orlików Neapco Cup, który w niedzielę 15 grudnia rozegrany został w hali Kotwica w Praszce.

W zawodach wzięło udział osiem zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2010 z Opola, Kluczborka, Kępna,Gogolina, Blachowni, Olesna oraz Praszki - ekipa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

W fazie eliminacyjnej zespoły rozgrywały 14-minutowe mecze w dwóch grupach, a po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. M-GOKiS w tej części zmagań spisał się dobrze - po remisie 0-0 z Orlikiem Blachownie pokonał 2-1 faworyzowaną Odrę I Opole i zremisował 0-0 z OKS-em Olesno.

W półfinale nasza drużyna, prowadzona przez Łukasza Cieślę, trafiła na Młody MKS Kluczbork, który eliminację zakończył z kompletem punktów. Do połowy meczu M-GOKiS trzymał się dzielnie, ale później górę wzięły warunki fizyczne i umiejętności rywali i to oni zwyciężyli 3-0, meldując się w finale.

W spotkaniu o 3. miejsce drużyna z Praszki w regulaminowym czasie zremisowała 0-0 z Akademią Piłkarską Reissa Kępno, bo w ostatnich sekundach rywali przed utratą gola uratowała poprzeczka. Triumfatora musiały wyłonić rzuty karne, w których po sześciu seriach minimalnie lepszy (2-1) okazał się zespół z Kępna.

- Cel minimum, czyli awans do półfinału, zrealizowaliśmy - mówi trener Łukasz Cieśla. - W dwóch kolejnych meczach chłopcy przestraszyli się trochę ich stawki.

Ostatecznie M-GOKiS zakończył zawody na 4. miejscu, ale brak miejsca na podium może mu osłodzić fakt, że w spotkaniu o finał przegrał z późniejszym triumfatorem turnieju - Młodym MKS-em Kluczbork, a w fazie grupowej pokonał Odrę I Opole, drugi zespół końcowej klasyfikacji.

M-GOKiS: Tomasz Jabłoński, Karol Pilarski - Alan Pęciak, Franek Polak, Miłosz Stępień, Jakub Jurczyk, Wojciech Kaczmarek, Piotr Kalemba, Dominik Perek, Tymoteusz Paruch.

Ostateczna kolejność turnieju: 1. Akademia Piłkarska Młody MKS Kluczbork, 2. Odra I Opole, 3. Akademia Piłkarska Reissa Kępno, 4. M-GOKiS Praszka, 5, Odra II Opole, 6. MKS Gogolin, 7. Orlik Blachownia, 8. OKS Olesno.

Królem strzelców (9 bramek) został Michał Droński (Młody MKS Kluczbork), za najlepszego zawodnika uznano Igora Maka (AP Reissa), a bramkarza - Tomasza Kędziorę (Odra I Opole).

Puchary dla każdej drużyny i statuetki dla zdobywców wyróżnień indywidualnych wręczał Edmund Majtyka, prezes Zarządu Neapco Europe Praszka. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki rzeczowe.

Mecze sędziowali: Bogdan Panek, Wiesław Kucia i Zbigniew Rzepka, a sekretariat zawodów prowadził Andrzej Placek.

Nad całością imprezy czuwał Jarosław Knaga, zastępca dyrektora M-GOKiS-u.

A.S.