Od 11 października 2019 r. Muzeum w Praszce zaprasza na nową ekspozycję czasową NA STRAŻY GRANIC. Straż Graniczna w II Rzeczpospolitej na zachodnim odcinku granicy polsko-niemieckiej.
Wystawa została przygotowania przez Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu Delegatura w Opolu i Muzeum w Praszce, przy współpracy Placówki Straży Granicznej w Opolu im. "Powstańców Śląskich".
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 11 października o godzinie 10.00. W programie:
- prezentacja dioramy historycznej, składającej się z oryginalnych artefaktów wyposażenia i umundurowania strażnika granicznego, a także dokumentów, odznak z czasów II RP,
- pokaz współczesnego umundurowania i uzbrojenia Straży Granicznej,
- złożenie kwiatów i zapalenia zniczy w miejscu pochówku funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy WP, poległych 1 września 1939 r., Cmentarz Parafialny w Praszce.
Wystawę będzie można oglądać do 31 grudnia 2019 r. Serdecznie zapraszamy!