W sobotę 5 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się koncert charytatywny, którego ideą była zbiórka pieniędzy na zakup dla Praszki kolejnego zewnętrznego defibrylatora automatycznego. Pierwszy został już zamontowany w czwartek 3 października na budynku domu kultury i został podarowany miastu przez Michała Cieślaka, inicjatora akcji, od lat związanego z praszkowskim zespołem Pajujo.

Impreza rozpoczęła się od koncertu grupy Odwilż z Praszki. Po nim Michał Cieślak oraz Agnieszka Jakubas z firmy AEDMax, producenta i dystrybutora defibrylatorów, zaprezentowali na scenie zasady działania tego urządzenia. Później publiczność porwał zespół Pajujo, który bisował, a wydarzenie zakończył występ wrocławskiej formacji Behtel.

Wejście na koncert stanowiła „cegiełka” w cenie 10 zł. Uczestnicy wrzucali jednak do specjalnej puszki także większe nominały - były 50-złotówki, a nawet „setki”. W efekcie zebrano 2125 złotych.

- To bardzo dobry wynik - ocenił Michał Cieślak. - Moim marzeniem jest, by w Praszce zamontować jeszcze dwa lub trzy takie urządzenia, by trafiły one również do sołectw.

Koncert prowadził Gabriel Wyględacz, szef Radia Ziemi Wieluńskiej.

 
fot. A. Szatan