Przez dwa dni - sobotę 18 maja i niedzielę 19 maja - trwała Strojecka Majówka. Tegoroczna odbyła się już po raz 20., a więc impreza miała swój jubileusz.

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających Strojec - a od kilku lat przyjeżdżają do niego także osoby spoza gminy Praszka, a nawet powiatu oleskiego - sporo atrakcji. I to dla uczestników w każdym wieku.

Swoje taneczne umiejętności zaprezentowali miejscowi przedszkolacy, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz dzieci ze świetlicy wiejskiej. W wokalnych popisach wystąpił zespół Fabrykanci oraz członkowie Centrum Edukacji Wokalnej przy Fundacji Rozwoju Artystycznego „Fabryka Muzyki” w Gorzowie Śląskim. W piosenkach religijnych zaprezentowała się grupa Cova da Iria, prowadzona przez Dawida Adamskiego.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Babilon, który przypomniał szlagiery zespołu Bony M, a na koniec zaśpiewała wokalistka ze Strojca Hanna Stochniałek.

W sobotę po meczu piłkarzy Budowlanych była zabawa taneczna z zespołem Di Maggio, w w niedzielę w dyskotekowych rytmach grał DJ Kuras. W oba dni działało wesołe miasteczko, a do dyspozycji biesiadników były dobrze zaopatrzone stoiska handlowe i gastronomiczne.