Wiersz pod takim tytułem, autorstwa Sylwii Kanickiej, wygrał konkurs poetycki, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce.

Na konkurs napłynęło siedem zestawów prac. Oceniała je jury w składzie: Zofia Krykwińska (przewodnicząca), Barbara Jędryszek oraz Anna Dwornicka.

Laureatką została Sylwia Kanicka z Rudnik, pracowniczka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku.

Pani Sylwia nie jest debiutantką. W 2017 roku jej wiersze ukazały się w „Antologii poetów polskich”.

- W tym konkursie wzięłam udział po raz drugi - mówi rudniczanka. - W ubiegłym roku też wygrałam. Dla mnie poezja to sposób oderwania się od codzienności.

Drugą nagrodę - za wiersz „Siódmym” - otrzymał Patryk Pilarski (ubiegłoroczny zwycięzca), praszkowianin, student filologii hiszpańskiej, zaś trzecią Mariusz Sołtysiak z Praszki, z zawodu informatyk piszący teksty do piosenek, członek byłego zespołu „Żółte papiery”. Nagrodę przyniósł mu wiersz „Kiedy z trudem”.

Wyróżnienie -  za „Rozumowanie dobra” - otrzymała Zenona Morawiak z Praszki.

- Z roku na rok poziom nadsyłanych prac jest wyższy - ocenia Barbara Adamska, instruktorka domu kultury.

Nagrody rzeczowe, ufundowane przez M-GOKiS, wręczał jego dyrektor Jacek Pac.

W części artystycznej publiczności zaprezentował się zespół Impast z wokalistką Aleksandrą Kowalską, autorką tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej.

Na okoliczność wydarzenia został wydany tomik poezji „Nie do szuflady”, w którym opublikowano wszystkie utwory nadesłane na tegoroczny i ubiegłoroczny konkurs, wzbogacony pracami członków koła plastycznego M-GOKiS-u.

 

Zdjęcia Gabriel Wyględacz Radio Ziemi Wieluńskiej