spartakiada powiat.jpeg

Już po raz 21. rozegrana została Powiatowa Spartakiada Sportowa.  Tym razem areną zmagań była hala w Zębowicach. W rywalizacji uczestniczyła również 13-osobowa ekipa gminy Praszka, które kapitanem był Bogusław Łazik, przewodniczący Rady Miejskiej.

Sportowe stroje włożyli również: burmistrz Jarosław Tkaczyński, jego zastępczyni Danuta Janikowska, sekretarz gminy Krzysztof Pietrzyński oraz radni: Grzegorz Jabłoński, Sławomir Trawiński, Łukasz Bilski, Andrzej Rychter, Zofia Kokot, Danuta Zadworna, Katarzyna Pawlak, Edward Szaniec i Marian Hombek.

W programie spartakiady było kilka konkurencji: siatkówka, warcaby, tenis stołowy, rzuty piłką lekarską, lotkami i piłką do kosza, a także strzały futbolówką na bramkę.

Jak poszło naszej ekipie? Hmmm. Na osiem uczestniczących ekip zajęła... ósme miejsce.

- Najważniejsza była zabawa, możliwość spotkania się i porozmawiania z koleżankami i kolegami z innych gmin - stwierdza Krzysztof Pietrzyński.

Czy mogła być wyższa lokata?

- Pojechaliśmy do Zębowic w niepełnym składzie - wyjaśnia sekretarz gminy. - Bez trzech sportowo uzdolnionych osób. Z nimi z pewnością stać byłoby nas na lepszy wynik.