Kino „Polonez” po raz kolejny zaprasza w swoje progi. W piątek 22 lutego znów do Praszki zawita Opolskie Kino Objazdowe. Na czterech seansach będzie można obejrzeć dwa filmy.

Na godz. 14:00 i 16:00 zaplanowano projekcje brytyjskiego filmu „Jak wytresować smoka 3”. To ostatnia seria popularnej animowanej serii, której dwie pierwsze części cieszyły się olbrzymią popularnością na całym świecie ( w Polsce obejrzało je prawie 2 mln widzów) - i to wśród widzów w różnym wieku. Film był nominowany m.in. do Oskara. Główni bohaterowie Czkawka i Szczerbatek - by uratować tytułowe smoki - udają się w drogę do mitycznej krainy. Ich podróż obfituje w wiele wyzwań i niebezpieczeństw. By sprostać zadaniu muszą się wykazać odwagą. W opinii fachowców „Jak wytresować smoka” to jednej z najpopularniejszych animowanych filmów ostatnich kilku lat.

O godz. 18:00 i 20:30 OKO zaprasza na polski film sensacyjny w międzynarodowej obsadzie „Kobiety mafii 2” w reżyserii Patryka Vegi, znanego z kultowego Pitbulla. Grają m.in. Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk. Będą narkotyki, kolumbijska mafia, pościgi, wystrzały z rakiet, terroryści, do akcji przystąpią członkowie GROM-u.

- Właśnie w piątek będzie ogólnopolska premiera tego filmu - mówi Jacek Pac, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce.

Bilety można rezerwować na www.film.opole.pl