Trwa głosowanie w plebiscycie „Nowej Trybuny Opolskiej” pod hasłem „Człowiek roku 2018”. Laureaci wybrani zostaną w poszczególnych powiatach w czterech kategoriach: kultura, biznes, działalność społeczna i charytatywna oraz samorządność.

W powiecie oleskim aż cztery nominacje zdobyli przedstawiciele gminy Praszka.

W kategorii „Kultura” szansę na ten zaszczytny tytuł ma Mateusz Gędek, młody wokalista ze Strojca, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Praszce. W ubiegłym roku dotarł on do finału popularnego telewizyjnego show „The Voice Kids”, a pod koniec programu założył - wraz z trzema innymi uczestnikami - grupę 4Dreamers. Ma ona na koncie już dwa single i przygotowuje płytę. Mateusz to także laureat wyróżnienia „Marszałkowskie talenty”, przyznawanego przez Andrzeja Bułę, marszałka województwa opolskiego.

W kategorii „Działalność społeczna i charytatywna” kapituła plebiscytu nominowała Annę Poniatowską z Praszki. Pani Anna od kilku lat kieruje Stowarzyszeniem „Janko Muzykant”, które wspiera rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Wsparcie ma nie tylko wymiar rzeczowy - to także pomoc w nauce oraz organizacja wakacyjnego wypoczynku. „Janko Muzykant” jest również inicjatorem i współorganizatorem Orszaku Trzech Króli.

Rodzina państwa Pszeniców ze Strojca otrzymała nominację w kategorii „Biznes”. Zatrudniająca ponad 130 osób Narzędziownia Pszenica to prężnie rozwijająca się firma, która kooperuje z największymi firmami motoryzacyjnymi. W 2018 roku w Strojcu - kosztem 10 mln złotych - powstała jedna z najnowocześniejszych w Europie hala produkcyjna o powierzchni 2100 metrów kwadratowych (wraz z dodatkowymi pomieszczeniami to 3000 m kw.) z 50-tonową suwnicą.

W tej samej kategorii nominowany został Edmund Majtyka - prezes zarządu Neapco Europe w Praszce. Rozwijający się i ciągle zwiększający zatrudnienie zakład jest największym pracodawcą w powiecie oleskim.

Sms-owe głosowanie trwa do 19 lutego do godz. 20:00. Sms należy wysyłać na nr 72355 (koszt to 2,46 zł).

W treści sms trzeba wpisać odpowiedni kod, przypisany do każdego nazwiska. Oto te kody:

NUK.32 Mateusz Gędek

NTB.25 Rodzina Pszeniców

NTB.29 Edmund Majtyka

NUD.71 Anna Poniatowska

 

 

Tekst i zdjęcia Andrzej Szatan