DSC_0087.jpeg
„Kluczyk” tym razem bawił publiczność w Wieruszowie.

Działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu grupa teatralna po raz kolejny zaprezentowała spektakl „Kluczyk”.

Twój Teatr-Teatr Dorosłych tym razem wystąpił w Wieruszowie (woj. łódzkie), gdzie pojechał na zaproszenie dyrektora tamtejszego domu kultury.

Wyreżyserowany przez Barbarę Adamską „Kluczyk” - jeden z laureatów ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie (woj. lubelskie) - zgromadził liczną widownię.

- Która reagowała na nasz występ tak, jak można sobie wymarzyć - mówi Barbara Adamska, instruktorka domu kultury. - Świetnie się bawiła.

„Kluczyk” to komedia o pragnieniach osób, które przebywają w domu opieki. Dwaj pensjonariusze postanowili zaznać czegoś miłego i „urwali” się na wieczór w kawiarni. Zainteresowanie spektaklem zaplanowanym na kilka lokalnych występów przerosło oczekiwania.

- Nie podejmuję się ich zliczyć - mówi Barbara Adamska. - Było ich na pewno więcej, niż liczyliśmy po premierze. Bardzo nas cieszy, że wciąż są chętni do oglądania „Kluczyka”.

Można więc śmiało powiedzieć, że „dobry towar dobrze się sprzedaje”.

Na wieruszowskiej scenie wystąpili: Jacek Pac (Waluś), Andrzej Gargula (Amant), Waldemar Bartkowski (Kaziu), Ewa Żłobińska (Pielęgniarka), Anna Bartosiak (dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej), Krzysztof Kochel (Kelner) i Maria Czerchlańska (Kelnerka i Salowa).

Dla sympatyków praszkowskiej grupy teatralnej mamy dobrą wiadomość.

- Od jakiegoś czasu trwają próby do nowej sztuki - tłumaczy Barbara Adamska. - Jesteśmy na etapie zapoznawania się z tekstem.

Scenariusz napisała Iwonna Buczkowska z Warszawy, która w 2017 roku uczestniczyła w Koncercie na Dwa Wiersze, imprezie naszego domu kultury.

- Tytułu oraz szczegółów jeszcze nie zdradzą, ale to sztuka dla osób w każdym wieku - informuje pani Barbara. - Dodam tylko tyle, że aktorzy będą także,,, śpiewali, choć nie wszyscy solo. To dla zespołu całkowicie nowe doświadczenie. Stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej.

Nad przygotowaniem wokalnym członków teatru pracuje Lidia Binek, a piosenki do spektaklu skomponował Szymon Binek.

Kiedy premiera nowej sztuki?

- Chcielibyśmy, aby jak najszybciej - zauważa Barbara Adamska. - Mamy jednak świadomość, że przed nami jeszcze sporo pracy, by sprostać zadaniu i oczekiwaniom publiczności.

Tekst i zdjęcia Andrzej Szatan