Znalezione obrazy dla zapytania ANDRZEJKI     Podobny obraz Podobny obraz Podobny obraz Podobny obraz Podobny obraz Podobny obraz

 

MAGICZNE ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.
Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami.

30 listopada przedszkolaki  z grupy "Motylki" i "Wesołe Skrzaty"  również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą, by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć, przelać wosk przez magiczny klucz.

 W tym dniu pod okiem p. Lilianny i p.Ewy dzieci miały możliwość przenieść się do świta magii i czarów, mogły dowiedzieć  się co je czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną).

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

 

 Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji najmłodszej grupy z dziećmi, które już 4 rok uczęszczają do naszego przedszkola. Znalezione obrazy dla zapytania ANDRZEJKI