Z przyjemnością informujemy, że aktorzy Twojego Teatru.Teatru Dorosłych z Praszki z przedstawieniem pt. "Kluczyk" wygrali eliminacje w Ożarowie, organizowane przez Gminną Bibliotekę w Mokrsku (30 czerwca-1 lipca br) i dzięki temu będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie podczas finału Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie (12-14 października 2018 roku).

Jest to duży sukces w działalności amatorskiego teatru. Występ podczas Sejmiku zarówno w eliminacjach rejonowych, a tym bardziej podczas finału ogólnopolskiego spotyka się z wnikliwą oceną jurorów, którzy są znawcami sztuki teatralnej zarówno tej w wykonaniu amatorskim jak i profesjonalnym.

Twój Teatr.Teatr Dorosłych działający w Domu Kultury Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce z takim sukcesem spotyka się po raz drugi. Pierwsza nominacja zaskoczyła aktorów-amatorów w 2012 roku, gdy wystąpili w Tarnogrodzie z przedstawieniem "Maliczkowie głupoty gadają" reż. Lidia Latusek. Pośród wielu, pięknych, finałowych przedstawień "Maliczkowie" zostali wyróżnieni nagrodą za najlepszą reżyserię.  Tym razem jest to przedstawienie pt. "Kluczyk" w reżyserii Barbary Adamskiej.

W spektaklu występują: Waldemar Bartkowski (Kaziu) Jacek Pac (Waluś) Zofia Żłobińska (Pielęgniarka) Maria Dubińska (Dyrektorka Ośrodka) Maria Czerchlańska (Salowa, Kelnerka) Krzysztof Kochel (Kelner) Andrzej Gargula (Amant).

_DSF4639.jpeg