Znalezione obrazy dla zapytania przedszkolny konkurs recytatorski

„Przedszkolak w świecie poezji” - konkurs recytatorski w PP nr 2

                        Często zastanawiamy się co zrobić, by dziecko potrafiło cieszyć się z sukcesów, znało swoją wartość, ale także nauczyło się szlachetnej rywalizacji? Zdaniem ekspertów dobrym sposobem na wzmocnienie charakteru najmłodszych jest udział w konkursach. Zgodnie z tym założeniem w Naszym przedszkolu odbył się  Konkurs Recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”.

Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie twórczości literackiej polskich poetów, rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich, a także rozbudzanie wśród dzieci ambicji i woli współzawodnictwa. Do konkursu przystąpiło łącznie 20 uczestników.  Na tle pięknej dekoracji  mali recytatorzy prezentowali wiersze najpopularniejszych polskich autorów. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Przybyli widzowie - nasi milusińscy starali się wspierać naszych recytatorów swoją obecnością.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział  w konkursie otrzymali gromkie brawa, pamiatkowe dyplomy i nagrody w postaci kolorowanek i książek. Jury w składzie: Pani Danuta Placek oraz Ewa Leśkiewicz-Sulka oceniało recytację dzieci, biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło dodatkowo 9 laureatów ze wszystkich kategorii wiekowych.

Wśród dzieci 3-4 – letnich nagrodę otrzymali

I miejsce Tymoteusz Świdziński

II miejsce Helenka Słowik

III miejsce Natalka Łuczak

 

Wśród dzieci 5 -letnich

I miejsce Stasiu Szczęsny 

II miejsce Baruś Placek 

III miejsce Ania Krężel 

 

Wśród dzieci 6 -letnich

I miejsce Ania Uznańska

II miejsce Nicole Kiński

III miejsce Malwinka Sekienda 

Znalezione obrazy dla zapytania sówka Znalezione obrazy dla zapytania sówka

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością.

Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji utworów swoich ulubionych poetów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.