Środowiskowy Dom Samopomocy swoją działalność rozpoczął w lipcu  2013 roku. Dla  Dyrektora, pracowników oraz na tamtą chwilę garstki podopiecznych rozpoczął się nowy rozdział w ich życiu. Z każdym dniem, miesiącem poznawaliśmy się coraz bardziej. To co nowe, nieznane nabierało cieplejszych barw i stawało się coraz bliższe, takie nasze. Przez pięć lat funkcjonowania placówki ogromne mury zagospodarowanego i odnowionego  budynku sukcesywnie zapełniały się nie tylko podopiecznymi ale okupionymi ciężką pracą terapeutyczną efektami codziennych treningów i rehabilitacji. Otwierały się nowe pracownie, zwiększając tym samym zakres proponowanych zajęć terapeutycznych. Każdy z podopiecznych mógł znaleźć  tu coś dla siebie.  Środowiskowy Dom Samopomocy na chwilę obecną posiada szereg pracowni od typowo technicznych, będących swojego rodzaju  warsztatem, w którym panowie pracują nad wszelkiego rodzaju naprawami i udoskonalaniem ośrodka, po pracownie ceramiczną, krawiecką, malarską oraz decoupagu, w których to każdego dnia powstają dzieła sztuki. Małe i ogromne sukcesy z wykonanej pracy podopieczni mogą z dumą prezentować na corocznych kiermaszach okolicznościowych oraz na wielu wystawach.

Ważnym i niezbędnym do pełnego sukcesu ogniwem w naszej pracy jest również rehabilitacja prowadzona w ośrodku. Dostrzegalne efekty systematycznych ćwiczeń dobieranych odpowiednio do stopnia niepełnosprawności są ważnymi czynnikami w całym terapeutycznym kole, które kręci się niemalże bez przerwy. Podopieczni czują się w Środowiskowym Domu Samopomocy bezpiecznie, są pod stałą opieką psychologa. Zapewniane są im wszelkie potrzeby a to co przez los zostało dotkliwie potraktowane staramy się wspólną pracą naprawić, udoskonalić, tak by każdy z nich mógł  na miarę swoich możliwości czuć spełnienie i szczęście. Chcielibyśmy zaprezentować państwu krótki film o tym jak wygląda nasza praca, co oferujemy i jak  widzą nas nasi  podopieczni. Jest nas dużo ale  być może w państwa okolicy, miejsca zamieszkania, pracy, czy też  u sąsiadów jest właśnie ten brakujący element , na którego my z otwartym sercem i drzwiami naszego domu właśnie teraz czekamy!!! 

Mamy jeszcze wolne miejsca, które powoli się zapełniają. Osoby, które zainteresowane są chęcią uczęszczania do nas na zajęcia terapeutyczne zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego pod numerem telefonu 34 357 69 79. Zapraszamy również od odwiedzenia naszego profilu: https://www.facebook.com/SrodowiskowyDomSamopomocyGana/ i strony internetowej www.sdsgana.pl gdzie można uzyskać dodatkowe informację dotyczące funkcjonowania naszej placówki.