Rysunek1.jpeg

Iwona Manista-Kutryś

 

Jestem wokalistką, kompozytorką, pedagogiem i aktorką. Ukończyłam studia edukacji artystycznej na Uniwersytecie Łódzkim oraz dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Miałam okazję występować między innymi w Teatrze Stu w Krakowie, Teatrze Stara Prochoffnia w Warszawie. Zdobywałam doświadczenie sceniczne między innymi u Janusza Józefowicza, Jana Machulskiego.

Muzyka to moja największa pasja. Uwielbiam też teatr, film, poezję, książki, fotografię, dlatego lubię do swoich klipów dodawać zdjęcia, bo potrafią jak poezja i muzyka uchwycić to co ulotne i piękne. Moje kompozycje można znaleźć na youtube. Jedna z nich „Taniec” ze słowami Ewy Jowik – lesznowolskiej poetki zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Jonasza Kofty w Warszawie i półtora roku była na Łagodnej Liście Przebojów internetowego Radia Aspekt wielokrotnie na pierwszym miejscu.

W swoim repertuarze mam wiele piosenek oprócz autorskich - piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i inne. Mam do zaoferowania kilka recitali, swobodnie czuję się w piosence aktorskiej, jazzowej, musicalowej, kabaretowej, poetyckiej czy dobrym popie. Gram też w komediowym spektaklu ADAMM w reżyserii Ewy Kłujszo, który otrzymał III miejsce na Mazowieckim Festiwalu Teatralnym „Totalnie teatralnie”, a ja nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Aktualnie wydałam swoją solową płytą pt: „Godzina Jeszcze młoda”, na której znajdują się głównie moje kompozycje ale nie tylko. Więcej o płycie w zakładce płyta. Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością i ofertą na mojej stronie www.manista.kutrys.pl