Teatrzyk z Krakowa ART-RE z przedstawieniem pt. „Pchła Krętaczka” - jest wesołym, pełnym humoru i zwrotów akcji przedstawieniem z morałem, będącym adaptacją wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”.

Opowiada o małej pchełce, która nieustannie kłamie i psoci wszystkim dookoła - próbuje przekonać Kotka, że jest groźna, opowiadając mu niestworzone rzeczy o lwach, panterach i lampartach, które niby hoduje, Słoniowi obiecuje małżeństwo, nie zamierzając dotrzymać słowa, oszukuje Świnkę - kelnera w cukierni nie płacąc za zjedzone słodycze. Jej wybryki ukróca wreszcie sędzia – Piesek, który uświadamia niesfornej pchełce, że ta źle postępuje, nakłada na nią też zasłużoną karę. 
Skruszona pchełka obiecuje poprawę radząc jednocześnie dzieciom na widowni, by nie popełniały jej błędów, i były zawsze wobec wszystkich miłe i szczere. 


Przedstawienie spodobało się dzieciom, które brały czynny udział w grze aktorskiej. Duża w tym zasługa aktorów Teatru Art.-Re, którzy zapraszali wychowanków na scenę i prowadzili z nimi ożywione pogawędki, pozwalając widzom chociaż na chwilę stać się aktorami. Zabawne improwizacje słowne artystów budziły także śmiech wśród opiekunów.


Serdeczne Podziękowanie, dla Aktorów z teatru Art-Re z Krakowa