Muzeum w Praszce serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy "Ważki - zabójcy dwóch środowisk", który odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 11.00.

W programie koncert zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej, wykład "Sekretne życie ważek" (Michał Wolny, Piotr Zabłocki) i promocja komiksu dla dzieci i młodzieży "Cecylia poznaje ważek zwyczaje" (scenariusz - Michał Wolny, Piotr Zabłocki; rysunki - Sławomir Kiełbus).

Na wystawie można będzie zobaczyć wielkoformatowe fotografie obrazujące urokliwy świat ważek. Zdjęciom towarzyszą interesujące komentarze, które w połączeniu z fotografiami tworzą encyklopedię podstawowych informacji dotyczących tej grupy owadów. Możemy tutaj  znaleźć wiadomości na temat przystosowania larw do życia w wodzie i postaci dojrzałych na lądzie oraz obu tych form do drapieżnego trybu życia. Za koncepcję, scenariusz i projekt graficzny wystawy odpowiadają pracownicy Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego: Michał Wolny i Piotr Zabłocki. Wystawa realizowana jest w ramach projektu Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a można ją oglądać do 14 kwietnia 2017.

Zapraszamy!

zaproszenie-wazki.jpeg