ZNAMY JUŻ WYNIKI
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!”

Ze strony internetowej organizatora konkursu http://www.zdrowojem.fundacjabos.pl dowiedzieliśmy się, że to był rekordowy etap w historii projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" -
w kategorii zerówek i klas I sklasyfikowanych zostało ponad 650 zespołów. Nasze starania przyniosły efekty.

GRUPA „PSZCZÓŁKI”

z PP nr 2 w Praszce zajęła

95 miejsce

Przypomnijmy raz jeszcze. W roku szkolnym 2016/2017 nasze przedszkole przystąpiło do projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” - Fundacji Banku Ochrony Środowiska, projekt ten jest objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy Agata Kornhauser-Duda.

Głównym celem tego projektu jest  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów szkodliwych dla zdrowia. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Koordynatorem projektu w naszej placówce jest Pani Patrycja.

 

W ramach jesiennej edycji projektu dzieci z gr. Pszczółki:

- Uczestniczyły w zajęciach „Poznajemy owoce i warzywa” oraz „Stawiam na śniadanie”.

- Wykonały plakaty zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców

- Podały propozycje ulubionych gier i zabaw na świeżym powietrzu. 10 najatrakcyjniejszych zabaw przeprowadziliśmy na świeżym powietrzu. Ich przebieg uwieczniono na fotografiach i wraz z opisem przesłano do organizatora konkursu.

- Dzieliły się nowo zdobytą wiedzą z innymi dziećmi. W ramach promocji podjętych działań zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową, którą częstowały wszystkich pracowników placówki, kolegów i koleżanki innych grup, zachęcając do tym samym do codziennego spożywania zdrowej żywności.

- Uczestniczyły w konkursie „Najlepszy rysunek drugiego śniadania”. Najlepiej oceniony przez grupę artysta otrzymał odznakę SUPER KUCHARZYKA. Z prac dzieci powstała: KSIĄŻKA ŚNIADANIOWA "PSZCZÓŁEK".

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w licznych zajęciach, zabawach i konkursach realizowanych w ramach projektu.
Mamy nadzieję, że wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce.

 

Rodziców i wszystkich ekologicznie i zdrowo zakręconych wciąż zachęcamy do odwiedzania strony internetowej: www.aktywniepozdrowie.pl