Znalezione obrazy dla zapytania FESTYN

„Każde dziecko potrzebuje trochę pomocy,
trochę nadziei
i kogoś, kto w nie wierzy.”

Magic Johnson

 

Wszystko zaczyna się od przedszkola – uroczystość jubileuszowa 

40-lecia powstania Publicznego Przedszkola nr 2 w Praszce 

Dzień 24.09.2016 r. to była  szczególna data dla nas wszystkich,  bowiem w tym dniu cała nasza społeczność świętowała jubileusz 40 – lecia istnienia przedszkola.

Rozpoczęcia festynu dokonała dyrektor Ewa Kołodziej, która wspomniała historię placówki oraz dziękowała za pracę, jaką wkładają pracownicy i rodzice, aby w przedszkolu było dzieciom jak najlepiej.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, m.in.: przedstawicielka opolskiego kuratorium, Jarosław Tkaczyński-burmistrz Praszki, Danuta Janikowska - wiceburmistrz, Bogusław Łazik - przewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Gracz - prezes spółdzielni mieszkaniowej, Jacek Pac - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, przedstawicielka firmy Goskom oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Wszyscy zgodnie życzyli: wytrwałości w dążeniu do sukcesów oraz owocnej pracy. 

Później na scenie zaprezentowali się najmłodsi, a część artystyczną rozpoczęli od zaśpiewania piosenki "Przedszkole drugi dom",. Każda z grup przygotowała własny układ taneczny. 

Po milusińskich na scenie zaprezentowali się wszyscy pracownicy przedszkola, którzy przygotowali piosenkę do melodii "Hej sokoły" 

- Dziś czterdzieści lat minęło, to jest nasze wspólne dzieło - śpiewali głośno refren pracownicy.

Jako ostatni w części artystycznej wystąpili absolwenci, którzy uczą się teraz w szkołach podstawowych i gimnazjum w gminie Praszka.

W trakcie jubileuszu uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji, takich jak przejażdżka bryczką czy dmuchane zjeżdżalnie oraz zobaczyć z bliska policyjny radiowóz, wóz strażacki oraz karetkę.

Dopełnieniem uroczystości było zwiedzanie przedszkola, gdzie z okazji jubileuszu p. Dyrektor przygotowała wystawę  kronik prezentującą historię naszej placówki. Wiele wspomnień ożyło podczas oglądania zdjęć z lat młodości i aktywności zawodowej będących na emeryturze pracowników oraz dorosłych wychowanków naszego przedszkola. Na zdjęciach mogło się odnaleźć ponad 1800  absolwentów, bo tylu już ich ma nasze przedszkole. 

Minęło 40 lat. Nasze przedszkole w chwili obecnej jest placówką nowoczesną, dobrze wyposażoną, zapewniającą opiekę przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną proponującą rodzicom i ich dzieciom bogatą ofertę edukacyjną. Jesteśmy pewni, że wspólnie dzieląc entuzjazm i serce będziemy zapadać w pamięć przez kolejne pokolenia dzieci i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że „Rubinowy jubileusz naszego przedszkola”, towarzysząca mu uroczystość pełna wspomnień, wzruszeń, radosnego nastroju, ale też refleksji na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości, a także naszej, gdyż każdy z nas włożył w to miejsce cząstkę swojego życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach byli z nami zaszczycając nas  swoją obecnością.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie, dziękujemy również sponsorom za wsparcie.

Teraz czekamy na następny jubileusz. A po obchodach uroczystości zostały już tylko wspomnienia i fotografie, do których obejrzenia zapraszamy.