Znalezione obrazy dla zapytania KONKURS RECYTATORSKI

Co roku w Naszym  Przedszkolu  organizowany jest dla dzieci konkurs recytatorski. W dniu 14kwietnia 2016 r. odbył się konkurs, który przebiegał pod hasłem „Wesołe wierszyki”.

Celem konkursu było: wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.

W konkursie udział wzięło 36 uczestników. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki.

 

W kategorii dzieci młodszych

I MIEJSCE ANNA KRĘŻEL

II MIEJSCE MALWINKA SEKIENDA

III MIEJSCE MAJA WOŻNA

WYRÓŻNIENIE

AMELIA PALUSZCZAK

PAULINA DOMAGAŁA

 

W kategorii dzieci starszych: 

KATEGORIA 5-6-LATKI

I MIEJSCE NADIA BOR

II MIEJSCE MIŁOSZ STEMPIEŃ

III MIEJSCE PATRYK I RADEK ŻYDZIAK

 

WYRÓŻNIENIE

TYMOTEUSZ WIĘCKOWSKI

ŁUKASZ LIPKA

 

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i słodki upominek. 

Występy dzieci oceniała komisja w składzie: Danuta Placek  – Wicedyrektor Przedszkola, Anna Zajączkowska - logopeda, Ewa Leśkiewicz-Sulka - nauczyciel.

Komisja kierowała się następującymi kryteriami: atrakcyjność wiersza, interpretacja utworu, wrażenie artystyczne, opanowanie pamięciowe.

 

Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje, gromkie brawa i rówieśnicy, którzy swoją obecnością wspierali swoje koleżanki i kolegów.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną recytację dzieci i podniosły atrakcyjność występów. Dziękujemy dzieciom za ciekawe interpretacje wierszy polskich autorów, za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką dzieci wykazały występując przed bardzo liczną publicznością. Życzymy wszystkim dzieciom motywacji do brania udziału w konkursach i dobrej zabawy podczas recytacji wesołych wierszyków.

 

Znalezione obrazy dla zapytania KONKURS RECYTATORSKI