- MALI  OGRODNICY -

 

Wiosna zachęca nas do porządkowania ogródków,  wysiewu nasion warzyw czy sadzenia cebulek. Właśnie takie działania zostały poczynione przez przedszkolaków z grupy Wesołe Skrzaty, którzy zmierzyli się z dużym wyzwaniem  zakładając  ,,przedszkolny ogródek’’. Dzieci przyniosły również do przedszkola różnego rodzaju kwiaty, które przez dłuższy czas ozdabiały parapety w sali. W sali pięknie pachniało i zrobiło się bardzo kolorowo.

Celem przeprowadzonego zajęcia przyrodniczego  było   zachęcenie dzieci do systematycznej, dłuższej obserwacji roślin w kąciku przyrody.

22 kwietnia z okazji DNIA ZIEMI  wiosenny ogródek został przeniesiony do ogrodu przedszkolnego.          Dzieci z pomocą pani  Bożenki posadziły kwiaty na rabatce przedszkolnej.

Po wykonaniu zadania przedszkolaki obiecały, że zostaną wzorowymi ogrodnikami i będą troszczyć się o swoje małe poletko.

Poprzez aktywną postawę na zajęciach, dzieci mają możliwość  rozwijania nowych zainteresowań, mogą rozróżniać  podstawowe gatunki  roślin czy warzyw, poznają podstawowe zasady pielęgnacji i hodowli wybranych roślin.