W dniu 27.02.2015 r. w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Praszce odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Gra edukacyjna”. Do udziału w tym konkursie zaprosiliśmy wszystkich wychowanków              z naszego przedszkola, dzieci w wieku od 3 do 6 lat.Przedmiotem konkursu było skonstruowanie gry edukacyjnej, w dowolnym formacie, wybraną przez dzieci techniką plastyczną z możliwością wykorzystania różnych materiałów.Prace wykonywane były w grupach pod czujnym okiem nauczycielek z poszczególnych grup.

Głównym cele konkursu było rozwijanie pomysłowości i wyobraźni dzieci, zdolności plastycznych, kształtowanie umiejętności rywalizacji (przegrywanie i wygrywanie), umiejętności liczenia, określanie kierunków.

Grupa  najmłodsza „Wesołe skrzaty” skonstruowała grę "Kolory". Grupa  „Pszczółki” grę planszową o ptakach powracających z ciepłych krajów.  Grupa I „Słoneczka” grę  „Bocian i żabka”. Grupa  „Kubusie” grę „Rakieta”. Grupa  „Smerfy” grę dydaktyczną „Ośmiornica”. Grupa  „Stokrotki” grę -  „Chłopek” – wykonaną z gazet.

Prace wykonane były rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wywołanie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny prac uwagę zwracano na: poziom aktywność twórczej, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Wyróżnienie otrzymały trzy grupy:

-Ggrupa V „Smerfy”

- Grupa IV „Kubusie”

- Gruba II „Pszczółki”

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. W ramach podsumowania konkursu plastycznego dzieci brały udział w przedszkolnych mistrzostwach gier edukacyjnych. Była mocna rywalizacja, wszyscy dobrze i wesoło się bawili.