W dniach 22 - 25 sierpnia miała miejsce kolejna wizyta mieszkańców Praszki w partnerskim mieście Mutterstadt. Wizytę przygotował Związek Partnerski Praszka. W wizycie uczestniczyło 40 osób: członkowie Związku, radni oraz przedstawiciel Urzędu Miejskiego.

Wizyta była częścią projektu realizowanego przez Związek : Ochrona środowiska naturalnego w Niemczech i w Polsce na przykładzie miast partnerskich Praszka i Mutterstadt. Jeszcze przed wyjazdem do Mutterstadt zorganizowane zostały prelekcje na ten temat. W ramach projektu w Ratuszu miasta partnerskiego zorganizowane zostało seminarium naukowe o tym samym temacie. Podczas seminarium wygłoszone zostały referaty oraz pokazano prezentacje multimedialne. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła pełna sala niemieckiego ratusza.

Podsumowaniem projektu była wizyta w zakładzie Zeller Recycling, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z niemieckimi rozwiązaniami dotyczącymi segregacji śmieci oraz zagospodarowania odpadów. Projekt realizowany był dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, której serdecznie dziękujemy.

DSC_4031.jpeg DSC_4092.jpeg DSC_4149.jpeg DSC_4587.jpeg