ZARZĄD ODDZIAŁU MIEJSKO - GMINNEGO
ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
GMINY PRASZKA


W dniu 9 września 2017 roku na stadionie miejskim w Praszce przeprowadzono X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których udział wzięło 31 drużyn w tym: 16 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 6 Kobiecych Drużyn Pożarniczych oraz gościnnie 1 Wojskowa Straż Pożarna.

Zawodom przyglądało się grono oficieli wśród których był Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej BUŁA, Starosta Oleski Stanisław BELKA oraz pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie Marek KUCHARCZYK

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Oleśnie a sędzią głównym zawodów był Jarosław ZALEWSKI

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

  • bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami MDP,
  • sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami,
  • ćwiczenie bojowe

Klasyfikacja generalna zawodów:

Grupa MDP żeńska

Miejsce

Nazwa jednostki

Wynik

1

OSP Cieciułów

1021

2

OSP Radawie

1017

3

OSP Radłów

1011

4

OSP Pludry

997

5

OSP Wierzbie

990

6

OSP Bodzanowice

981

7

OSP Gorzów Śląski

959

8

OSP Biskupice

942

Grupa MDP męska

Miejsce

Nazwa jednostki

Wynik

1

OSP Cieciułów

1038

2

OSP Bodzanowice

1022

3

OSP Dalachów

1020

4

OSP Dobrodzień

1016

5

OSP Radawie

1015

6

OSP Radłów

1007

7

OSP Skrońsko

941

8

OSP Strojec

936

Grupa OSP kobieca

Miejsce

Nazwa jednostki

Wynik

1

OSP Brzeziny

119

2

OSP Kowale

120

3

OSP Wysoka

127

4

OSP Nowe karmonki

132

5

OSP Jastrzygowice

152

6

OSP Rudniki

160

Grupa OSP męska

Miejsce

Nazwa jednostki

Wynik

1

OSP Wysoka

101

2

OSP Radawie

103

3

OSP Dalachów

104

4

OSP Wichrów

116

5

OSP Łomnica

120

6

OSP Jamy

121

7

OSP Przedmość

123

8

OSP Klekotna

125

Poza klasyfikacją:

 

WSP Szumirad

117

Ponadto, Komisja Sędziowska przyznała wyróżnienie za najlepiej wykonana musztrę dla: MDP żeńska - OSP Pludry, MDP męska - OSP Skrońsko, OSP kobieca - OSP Rudniki, OSP męska - OSP Jamy

Zawody zorganizowane były zgodnie z regulaminami Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP-1/2010 oraz Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP-1/2011

 


W dniu 28 maja 2017 roku na stadionie w Praszce odbyły się
gminne zawody OSP o puchar Burmistrza Praszki.
Organizatorem zawodów była OSP Skotnica. Z wynikami poszczególnych konkurencji
można zapoznać się na stronie >> Zawody Sportowo-Pożarnicze


W dniu 27 marca 2017 roku w Praszce odbyły się gminne eliminacje
Ogólnopolsiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W wyniku rozgrywek finałowych do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

 

Miejsce Grupa I Grupa II Grupa III
I Radosław Chwiłka Dagmara Pawełczyk Jarosław Woźniak
II Zuzanna Ciupa Daria Najberg Wiktor Morawiak
III Szymon Wicher Adam Wencel Dominik Cichosz

 


Dnia 8 grudnia 2016 odbyło się zebranie Zarządu.
Ustalono terminarz walnych zebrań sprawozdawczych w 2017 roku.

Data Godzina Jednostka
7 stycznia 15:00 OSP Gana
8 stycznia 14:00 OSP Wierzbie
21 stycznia 16:00 OSP Kowale
28 stycznia 15:00 OSP Praszka
28 stycznia 16:00 OSP Brzeziny
18 lutego 15:00 OSP Strojec
26 lutego 16:00 OSP Wygiełdów
3 marca 16:00 ZOSP Neapco Praszka
5 marca 15:00 OSP Skotnica
19 marca 15:00 OSP Przedmość

Dnia 15 października 2016 roku odbyły się przeglądy techniczne jednostek OSP gminy Praszka.

Z ramienia Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie kontrolował st. sekc. Jarosław Stemplewski
w asyście Wiceprezesa Oddziału Miejsko-Gminnego Zwiazku OSP RP gminy Praszka dh Janusza Jarząba
oraz przedstawicieli OSP z Wygiełdowa. 

Zarząd Oddziału M-G ZOSP RP gminy Praszka dziękuje wszystkim druhom
za trud włożony w przygotowanie sprzętu i strażnic do corocznych przeglądów.

>> Galeria zdjęć


Dnia 14 maja 2016 roku odbył się Zjazd oddziału, gdzie dokonano sprawozdań za okres kadencji,
oraz wybrano nowe władze oddziału.

Skład Władz Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Praszce od dn. 14 maja 2016r.
 
Prezes Zarządu   Jarosław TKACZYŃSKI
Wiceprezes    Janusz JARZĄB
Wiceprezes    Piotr JARZĄBEK
 
Komendant Gminny    Waldemar PRZYBYŁA
pokój nr 6 Urzędu Miejskiego
Wtorki i Piątki od godz. 8:00 - 12:00,
dodatkowo - w każdy pierwszy roboczy dzień miesiąca.
Kontakt tel. 609 527 107 e-mail: waldekp8@wp.pl  
Skype: waldekp8  Gadu-Gadu: 6319017
 
Sekretarz   Teresa ŁAZIK
pokój nr 13 Urzędu Miejskiego
 
Skarbnik   Leszek POKORSKI
 
CZŁONKOWIE PREZYDIUM ZARZĄDU
Marian HOMBEK, Damian PIETRAS, Ryszard PAWLICA

CZŁONKOWIE ZARZĄDU
Michał GIERAK, Henryk ŻYTA, Łukasz SIERADZKI, Dariusz SIERADZKI, Artur BANATKIEWICZ,
Przemysław KOMOR, Jerzy GRACZ, Antoni POLAK, Tadeusz PIETRAS, Marek BIAŁAS, 
Łukasz WICHER, Rafał BARDELSKI, Artur PSZENICA, Ireneusz NIEDŹWIECKI,
Łukasz JARZĄBEK, Leszek KUKUŁ, Artur MORAWIAK, Waldemar JASIŃSKI
 
 
KOMISJA REWIZYJA ODDZIAŁU MIEJSKO-GMINNEGO ZOSP RP W PRASZCE
 
Przewodniczący    Łukasz  BILSKI
Sekretarz     Krzysztof  SZUKAŁA
Członek     Mateusz  WICHER