Aktualności

 • ogolne-alert.png

  Komunikat

  Informujemy, że w dniu 01-08-2021 r. (niedziela) o godz. 17.00 zostaną na terenie Gminy Praszka uruchomione syreny alarmowe. Syreny zostaną uruchomione w celu upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz przetestowania działania systemu ostrzegania.

  Czytaj artykuł
 • Informacja

  Informujemy, że w dniu 23-07-2021 r. (piątek) o godz. 17.30 odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Rozterk w celu wyboru Sołtysa oraz
  Rady Sołeckiej.

  Czytaj artykuł
 • NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ - INFORMACJE PODSTAWOWE

  Szczepionki przeciwko COVID-19 mają przyczynić się do zminimalizowania, a docelowo do wygaszenia epidemii wirusa. Celem strategicznym jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowania nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

  Czytaj artykuł
 • Regionalizacja powiatu oleskiego w związku z objęciem obszarami zagrożenia ASF

  Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Oleśnie dot. wprowadzenia na terenie powiatu oleskiego obszarów z ograniczeniami w przemieszczaniu zwierząt, mięsa i produktów mięsnych spowodowanych ASF.

  Czytaj artykuł
 • informacje-drogowe-alert.png

  UWAGA - Chwilowe wstrzymania ruchu w ciągu drogi powiatowej Praszka-Gana

  Generalny wykonawca budowy obwodnicy Praszki poinformował o konieczności wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu spowodowanej montażem belek prefabrykowanych na wiadukcie zlokalizowanym w ciągu drogi powiatowej relacji Praszka - Gana.

  Czytaj artykuł
 • Ulotka-1F-1.jpeg

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

  1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.

  Czytaj artykuł
 • infografika Dobry Start 300.png

  Dobry Start od ZUS

  Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus).

  Czytaj artykuł
 • plakat_czyste_powietrze_proj.jpeg

  Spotkanie informacyjne w sprawie programu "Czyste powietrze"

  Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródła ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

  Czytaj artykuł
Wszystkie aktualności