Ochotnicza Straż Pożarna w Praszce

Witamy na oficjalnej stronie internetowej  www.osp.praszka.pl 

Jednostka Galeria MDP Zamówienia Kontakt IT Ostrzeżenia Historia
Druhowie Czynni Wspierający Honorowi  MDP Zarząd Komisja Rewizyjna
Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebook oraz do komentowania. Jednocześnie informujemy, że wiadomości zamieszczone w portalu Facebook oraz innych forach dyskusyjnych i komentarzach w Internecie mogą być autorstwa osób postronnych - nie są weryfikowane i nie należy uważać jako oficjalnego stanowiska naszej organizacji. Fotografie opublikowane wg. zapisów prawa autorskiego z oznaczeniem autora, źródła. Przypominamy że dalsze udostępnianie fotografii nie może naruszać praw autorskich i musi zawierać oznaczenie autora, źródła fotografii bądź tekstu. Informacje o zdarzeniach wprowadzane są zazwyczaj w czasie do kilku godzin po zakończeniu działań. Bieżące interwencje z terenu  woj. opolskiego dostępne są na stronie Komendy Wojewódzkiej - Krok Ku Bezpieczeństwu

Przekaż 1% podatku

dla OSP w Praszce

Nr KRS 0000 116 212

cel szczegółowy:

OSP w Praszce
ul. Powstańcw Śląskich 15
46-320 Praszka,
woj. opolskie

> więcej informacji <

 

 

AKTUALNOŚCI - ROK 2017

Pożary
24
Rat. Drogowe
15
Rat. Wodne
7
Rat. Chemiczne
8
Wichury
19
Owady
22
Inne MZ
14

Alarm fałsz.
1

Razem
110

 

30

XI

KONKURS
PLASTYCZNY

Gala podczas której ogłoszone będą wyniki oraz nagrodzeni zostaną autorzy wybranych prac odbędzie się 30 listopada o godz. 10:00 w Miejskim Domu Kultury. Zapraszamy autorów wszystkich prac na ogłoszenie wyników a także na późniejsze otwarcie wystawy wszystkich prac. Gościem specjalnym gali będzie pracownik Nadleśnictwa Wieluń z którym przeprowadzona będzie pogadanka na temat bezpieczeństwa pożarowego w lesie.  
16
XI

RATOWN.
CHEMICZNE

GORZÓW ŚL.

Wezwanie do neutralizacji plamy oleju na wspólnym odcinku dróg krajowych DK42 i DK 45. Strażacy usunęli rozległe zagrożenie w ruchu drogowym.   
14
XI

RATOWN.
DROGOWE

PRASZKA

Wezwanie do wypadu drogowego na skrzyżowaniu dróg krajowych DK42 i DK45 - ul. Piłsudskiego z Kościuszki. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dwa samochody osobowe, które zderzyły się na skrzyżowaniu.  
12
XI

POŻAR

PRASZKA

Wezwanie do pożaru budynku wielorodzinnego na ul Słonecznej. Na miejscu strażacy prowadzili czynności gaszenia poddasza oraz ewakuacji mieszkańców.  
8
XI

RATOWN.
CHEMICZNE

PRASZKA

Wezwanie do budynku wielorodzinnego na osiedlu Kopernika, gdzie w klatce schodowej mieszkańcy wyczuwali zapach gazu. Po dojeździe nie stwierdzono niebezpieczeństwa i dokonano wentylacji.  
4
XI

INNE

ZAGROŻENIE

Wezwanie do mieszkającego w bloku na ul. Obrońców Pokoju mężczyzny u którego nastąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Strażacy prowadzili reanimację do czasu przybycia pogotowia ratunkowego oraz w czasie transportu karetką do szpitala.  
3
XI

INNE

ZAGROŻENIE

Wezwanie do pomocy Policji w otwarciu drzwi wejściowych do mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Skłodowskiej. Po umożliwieniu dostępu do mieszkania zespół pogotowia ratunkowego zabrał kobietę w podeszłym wieku do szpitala.  
2
XI

POŻAR

ROZTERK

Wezwanie do pożaru budynku mieszkalnego. Po przybyciu strażacy przystąpili do ugaszenia pożaru sadzy w kominie.  

 

Więcej w archiwum > 20172016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008