Technologie Informacyjne - IT
 

Stosowane w naszej organizacji metody związane z przetwarzaniem, prezentowaniem, przesyłaniem, przechowywaniem i zabezpieczaniem danych i informacji (w tym danych osobowych) prowadzone są przez Administratora IT, jednocześnie Sekretarza Zarządu OSP dh Łukasza Bilskiego
 

INFORMACJA W OTOCZENIU ZEWNĘTRZNYM

Kluczowym elementem systemu informacyjnego, który jest dedykowany przede wszystkim dla naszych sympatyków jest internetowa strona OSP w Praszce, która została utworzona w 2007r.
Do dnia dzisiejszego witryna zmieniała swój wizerunek oraz funkcjonalność według możliwości własnych i potrzeb odbiorców, co podyktowało potrzebę rejestracji na dodatkowych portalach społecznościowych.

 

Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miejskim w Praszce udało się pozyskać domenę www.osp.praszka.pl oraz adres poczty elektronicznej   do dyspozycji OSP.

Większą popularność strona zaczęła zyskiwać od 1 kwietnia 2008 roku, od kiedy administrator zaczął wprowadzać informacje dotyczące wyjazdów jednostki OSP.

Od lipca 2009 do maja 2015 roku strona rozwijała się ogarniając coraz więcej zagadnień i stała się źródłem informacji o bieżących interwencjach i wydarzeniach dla sympatyków pożarnictwa i członków naszego stowarzyszenia.

 


12 stycznia 2012 roku dołączyliśmy fo Facebooka. Prezentowane są tam zapowiedzi, informacje i nieformalne teksty dotyczące codziennego życia naszej organizacji. W piątym roku istnienia zyskaliśmy grono ok 2500 sympatyków, którzy lubią nasz profil, a pisane posty uzyskują zasięg do 50 000 odbiorców miesięcznie.

10 sierpnia 2013 roku został założony profil OSP na portalu Strefa Druha, dzięki temu możemy dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. Statystyki pokazują przodujące jednostki z kraju wśród których znajduje się nasza jednostka.

 

2 lutego 2015 roku dużą część informacji przeniesiono do systemu zarządzania treścią CMS gminnej strony www. Pod koniec kwietnia 2015r. zostaliśmy poinformowani o planowanym zakończeniu pracy darmowych serwerów z których korzystaliśmy przez niespełna 8 lat. W związku z tym wszystkie dane przeniesiono na stronę Gminy Praszka. Prace nad ulokowaniem i edycją treści do wymogów CMS zaowocowały uruchomieniem w dniu 5 maja 2015r. 
 

NASZE PROFILE W INTERNECIE


INFORMACJA W OTOCZENIU WEWNĘTRZNYM - organizacyjnym

Najbardziej znanym i rozpoznawalnym sposobem przesyłania informacji wewnątrz jednostki jest SYGNAŁ ALARMOWY, który informuje o zaistniałym zagrożeniu i konieczności stawienia się w Jednostce Operacyjno Technicznej. Syrena wirnikowa klatkowa uruchamiana jest zdalnie przez Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Oleśnie, oraz bezpośrednio - w obu przypadkach głównym urządzeniem sterującym jest stacja obiektowa DSP-50.

Dodatkowym sposobem komunikacji wewnętrznej jest terminal GSM, który wysyła komunikaty SMS do członków jednostki o zbiórkach, zebraniach a w głównym zastosowaniu zintegrowany jest ze stacją obiektową i wysyła SMSy alarmowe dla członków JOT o treści "ALARM POŻAROWY 998" za każdym zdalnym zadysponowaniem jednostki przez PSK w Oleśnie, oraz SMS o treści "ALARM POŻAROWY OSP PRASZKA" - poprzez uruchomienie alarmowania bezpośrednio ze strażnicy.